1. Z jakých materiálů je MimiConcept® hnízdečko?
MimiConcept® hnízdečko je vyrobené z kvalitních českých materiálů, které odpovídají certifikátu Oeko-Tex třídy I. vhodného pro děti do 3 let. Povrchová látka je ze 100% bavlny.
Výplňový materiál je tvořený z polyesterových vláken a polyetherové pěnové matrace, opět odpovídající certifikátu kvality Oeko-Tex standard 100, I. třídy.
Všechny materiály jsou antibakteriální, prodyšné a vhodné k praní na 40°C.


2. Může kojenecký polštář nahradit MimiConcept® hnízdečko?
Nemůže. Kojenecký polštář slouží spíše pro maminku, než pro miminko na spaní.
Kojenecký polštář se rozjíždí. MimiConcept® hnízdečko naopak drží pevně svůj tvar. Roste s vaším miminkem až do přibližně 8 měsíců věku dítěte.
Díky jeho tvaru v něm může miminko bezpečně trénovat pasení koníčků. Mantinely ho podepírají a neujíždí.
MimiConcept® hnízdečko se skvěle hodí do kočárku, na cesty místo cestovní postýlky, supluje přebalovací podložku a také usnadňuje miminku přesun do jeho vlastní postýlky když nastane ten čas. 


3. Jaký je rozdíl mezi řadou Delux a Natur?
Řada Delux je oproti řadě Natur zdobnější a je vyrobena z více typů materiálů. Řada Natur je jednodušší a namísto saténových stuh se hnízdečko povoluje zatahovací šňůrkou a jezdcem.4. Kde všude můžete MimiConcept® hnízdečko využívat?
Hnízdečko MimiConcept® je skvělým pomocníkem do všech situací. Umožňuje co-sleeping, aniž byste se báli, že miminko zalehnete. Usnadňuje přesun do vlastní postýlky a zvykání si na samostatné spaní.
Nahrazuje cestovní postýlku i přebalovací podložku.

 
5. Do kolika měsíců je MimiConcept® hnízdečko vhodné?
Hnízdečko MimiConcept® je vhodné od narození do přibližně 8 až 9 měsíců věku dítěte. MimiConcept® s vaším miminkem roste :-)
Nyní nabízíme pokračovací hnízda BigMimi, které jsou vhodné pro děti od cca 6-7 měsíců do 36 měsíců.

 
6. Mohu MimiConcept® hnízdečko prát?
Ano, můžete! Hnízdečko můžete prát v pračce na 40 °C, po vyndání matrace. Doporučujeme pečlivě si prostudovat návod na použití.

 
7. Jak je MimiConcept® hnízdečko velké?
Velikost hnízdečka je možné regulovat díky posuvným šňůrkám. Hnízdečko s miminkem roste.
Vnitřní rozměry 26cm š x 70cm v
Vnější rozměry 46cm s x 80cm v

 
8. Funguje hnízdečko MimiConcept® s monitorem dechu?
Ano! Monitor dechu můžete položit pod hnízdečko, anebo pod matraci postýlky a bude bez problémů snímat dech Vašeho miminka.