ukázka

První krabička:

IMG_4929

Dneska jsem se rozhodla, že vás (a trošku i sebe) namotivuju k dosažení mistrovství v dělání svačin pro děti. Ráno řeším svačinu pro Benjamína do školy a odpoledne pro Cypriána na hřiště nebo na kroužek. Benjamín školnímu obědu moc nedá, takže si pro jistotu nosí větší svačinu, kterou v průběhu dne sní. Cipísek zatím není žádný velký milovník jídla, ale známe to všechny. Jakmile mají děti hlad, je to k nevydržení. Tohle jsou takový naše krabičky jistoty, které obměňujeme podle aktuálních chutí a obsahu lednice. 

 

zelenina – Benjo má NAŠTĚSTÍ rád všechnu, takže nakrájená zelenina bývá jednou z velkých složek svačiny. Nejčastěji si nosí mrkev, řapíkatý celer, brokolici, květák nebo okurku - jestli ráno opravdu nestíháte, připravte si zeleninu už večer a zabalte ji do mokré utěrky a dejte ji do lednice - takhle bude pořád krásně šťavnatá a svěží. 

ovoce – jablko nebo bobuloviny (borůvky, maliny, ostružiny, rybíz – záleží, co trh nebo zahrada dá), občas mu dám i přesnídávku (buď doma připravenou nebo koupenou v DM)

IMG_4930obložený chleba – Benjova nejoblíbenější varianta je chleba opečený do křupava se šunkou a rajčetem 

banánové lívance – ty si připravím už večer (nejsem sebevrah, abych se do toho pouštěla ráno ☺) - ty si dává spíš Cyprián

Recept:
2 banány
2 vejce
Cca 10 polévkových lžic vloček
javorový sirup
hrst borůvek

Banány, vejce a vločky rozmixuju dohladka, přidám lžíci javorového sirupu a hrst borůvek. Lívance smažíme na středním plameni na cca lžíci kokosového oleje z obou stran. 

Druhá krabička:

 

IMG_4931ovoce – jablka a hrušky, ideální kandidáti, kteří nezklamou

naše granola – Benjamín má teď nejradši moji kakaovou. Občas si dává i kombinaci slunečnicových a dýňových semínek. Ideální je lehce je opéct v troubě – cca 5 – 7 minut při 170°C / někdy si dá jen opečené mandle 

sýrové tyčky/ kostky – střídáme mladou goudu (tyčky) s parmazánem (kostky)

jogurt – Benjo ho sice nejí, ale mezi dětmi je asi v menšině. Kupujeme větší balení a kdo má zájem, odnese si svoji porci v menší zavařovací skleničce, do které ho přendám. Můžete ale přibalit i domácí přesnídávku.

obložená bageta

Třetí krabička – říkejme jí BJUU krabička (takový můj ideál, kterou mi stejně nakonec sní Tomáš):

 

chleba z Praktiky nebo z Esky s avokádem a solí – nebuďte líní a chleba si lehce opečte (mňam!)


IMG_4932zelenina a ovoce – nakrájená mrkev, řapíkatý celer a jablko

sušené fíky nebo datle a mandle

muesli tyčinka nebo granola 

Co se lunch boxů týče – mám je z Freshlabels. Nerezové svačinové misky jsou pak z kitchenette shop. Určitě si nějaký hezký lunch box pořiďte. Znáte to, člověk jí i očima (ocení děti vaše i cizí) a co si budeme povídat, vás bude příprava taky víc bavit.

 

 

Určitě nejsem žádná svačinová královna. Berte to spíš jako pomocnou ruku, když už ráno opravdu nevíte, co těm vašim láskám s sebou zabalit. Samozřejmě někdy nestíhám, takže kluci dostanou loupák a jablko a jsou happy úplně stejně. :)

IMG_4934IMG_4935IMG_4936

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali Clear Data