Maraton, nebo štafeta? Užijte si letos advent po svém!

Maraton, nebo štafeta? Užijte si letos advent po svém!

„Péče o sebe není sebectví. Je to investice do vlastní síly, kterou poté můžeme věnovat těm, které milujeme.“ Audre Lorde 

Předvánoční období se považuje za dobu zázraků, ale pro většinu žen se pojí s abnormální zátěží: jak skloubit pracovní nasazení, péči o domácnost, předvánoční přípravy a mateřské povinnosti? Zkuste letos advent pojmout jako příjemně strávený společný čas. Jak na to?

Delegujte!  

Nemusíte se udřít k smrti (všechny máme na paměti noční vyměňování plechů s cukrovím, bolavá záda a únavu zaháněnou třetím svařákem). Zapojte do příprav partnera či partnerku, spojte síly s kamarádkami, vytvořte z příprav kreativní aktivitu pro děti. Výzdoba nemusí být dokonalá, na úklid si najměte pomocnici. Nebuďte na to sama!

Využijte chůvu

Není to slabost. Nejen v zemích, kde matky nemají možnost využívat několikaletou mateřskou, jsou chůvy běžnou součástí výchovy dětí. Chůva vám může během adventu pomoci nejen s péčí o děti, ale i s rutinními domácími pracemi. S čistou hlavou a volným odpolednem si spíš užijete předvánoční aktivity. 

Plánujte a organizujte

Sestavte si plán předvánočních příprav, ideálně u šálku dobrého pití spolu s partnerem či partnerkou. Rozvrhněte si úkoly na nadcházející týdny. Plán vám pomůže rozložit zátěž na jednotlivé kroky, čímž minimalizujete stres. Po malých krůčcích dosáhnete velkého rozdílu. 

Self-care is a must

Nezapomínejte na sebe a svůj vlastní duševní a fyzický stav. Svátky jsou obdobím klidu, začněte s ním u sebe: neberte výpomoc chůvy jako možnost k dodělání povinností. Místo toho odpočívejte: přečtěte si hezkou knížku (tip na knížku?), zajděte si na jógu nebo zaplavat, sejděte se s kamarádkou. S čistou hlavou zvládnete povinnosti bez zbytečných nervů.

Vyberte partnerské dárky

Využijte uspořený čas k tomu, abyste našla dárky, které potěší vás i vašeho partnera či partnerku. Obzvlášť v období předvánočního shonu partnerské vztahy trpí nedostatkem pozornosti. Vynahraďte si to! Oživte svůj intimní život hračkami nebo sexy prádlem. Láska k Vánocům patří! > napojit Whoop.de.doo

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali Clear Data