VeruChick - Kojení

Veronika Franková, alias VeruChick, je čerstvá maminka, úspěšná bloggerka a podnikatelka. A z vlastní zkušenosti můžeme tvrdit, že Veronika je také velice milá a neskutečně pracovitá žena. Ke svému životu přistupuje s neskutečnou pozitivitou, lehkostí a to jak k porodu, tak k šestinedělí a obecně celkově všemu.

V rámci spolupráce jsme se rozhodly zeptat Veroniky na kojení a její trable s ním. Kojení je totiž proces krásný, ale mnohdy není samozřejmostí a cesta k tomu našemu je trnitá. 

1) Protly se tvoje očekávání ohledně kojení s realitou?

Ne tak docela. Měla jsem na začátku naivní představu, že když se mimčo narodí, půjde mi kojení naprosto samozřejmě a snadno. 

2)  Řekla bys, že to šlo samo nebo si cítila nějakou nejistotu a chvíli to trvalo, než jste kojení nacvičily?

První dny jsem hodně bojovala sama se sebou. Kojení mi nešlo a nebýt laktační poradkyně, která za mnou docházela na začátku i domů, asi bych to vzdala a sáhla rovnou po UM. Nakonec se ale zadařilo a já teď stále kojím, i když již kombinovaně i s příkrmy. 

3) Máš jiné polohy pro kojení VS krmení?

Pro kojení i krmení v domácím prostředí nejraději využívám kojící polštář, který mám neustále při ruce. Je skvěle tvarovaný a vysoký, takže mi umožňuje mít při kojení volné ruce a stihnu tak vyřídit např. emaily. 

4) Jak vnímáš svoje prsa po porodu?

Vnímám je stále stejně, jsem vděčná, že mohu kojit, ale zároveň je považuji za symbol ženskosti a tedy plný hrudník si teď o to víc užívám v šatech a výstřizích. 

3) Věnuješ prsům nějakou speciální péči?

Ano rozhodně jim nyní věnuji zvýšenou péči. Co se týče spodního prádla, jsem věrná mé kolekci bezkosticových braletek bechick, z kosmetiky miluju značku Morrocan Oil, jejich tělová mléka jsou dokonalé. 

4) Sleduješ někoho, kdo se zabývá péčí o miminka? Máš nějaký oblíbený zdroj dobrých informací (ohledně kojení)? 

Nesleduji, raději se vždy obrátím na svoji laktační poradkyni, která mi zatím vždy poradila skvěle. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali Clear Data