PRSA díl první: Ideální prsa? A mohla bych je vidět?

 

Prsa díl první: Ideální prsa? A mohla bych je vidět?

Možná máte nějakou vlastní představu o tom, jak ideální prsa vypadají. Přemýšlely jste někdy, odkud se taková představa bere? Jde skutečně o Vaši vlastní touhu, nebo jen přejímáte všeobecný standard krásy? Ideální velikost prsou totiž neexistuje (udělejte si průzkum mezi kamarádkami, jak to vnímají ony), protože krása neplyne z konformity, ale z autenticity.

Proč jsou ideální prsa mýtus? Na to odpovídá mimo jiné vědecká literatura. Studie zveřejněné v Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery poukazují na genetické faktory a hormonální vlivy, které stojí mimo naši kontrolu. Čili takzvaná „ideální“ velikost prsou není univerzální standard.

Nebo si to řekněme s Naomi Woolf, autorkou knihy The Beauty Myth: „Nový konstrukt ženské krásy neznamená svobodu. Znamená nový ideál, který stále nepatří nám,“ – myšleno ženám. Tím chtěla Naomi říct, že společenské představy o jednotném ideálu krásy jsou pro většinu z nás problematické (protože mu zkrátka neodpovídáme).

Čili abychom se osvobodily od společenského tlaku a mýtů o „ideální“ velikosti prsou, musíme se přestat srovnávat se standardními krasavicemi. Stačí se pořádně rozhlédnout: na sociálních sítích působí řada žen a dívek, jejichž proporce nejsou standardní, ale ony se naučily je milovat a přijímat. Mrkněte třeba na instagramový účet @telospribehem – třeba pak snáze přijmete to vlastní. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali Clear Data