PIŇATA.

Jmenuji se Tereza Booth a jsem kurátorkou dětských knih. Sleduji trh s knihami a baví mne vybírat knihy, které na základě osobní zkušenosti doporučuji dětem. Moje cesta začala před pěti lety, když jsme si s holkami otevřely dětské knihkupectví pinwheels. Díky knihkupectví, jsem dostala možnost proniknout do světa dětské literatury o něco hlouběji. Měla jsem čas, všechny knihy přečíst a na základě osobní zkušenosti doporučit rodičům pro jejich děti.

Tuto zkušenost jsme pak přenesly do našeho literárního programu PIŇATA.

Myslíme si, že nečtenář neexistuje. Již tři roky chodíme do škol a sledujeme, jak se vyvíjí čtení u dětí ve třídě. Prostřednictvím PIŇATY, posíláme dětem do tříd, to nejlepší z dětské literatury. Ovšem vztah ke knize vzniká již od miminka. První jsou to černobílé obrázky, já osobně miluju ty od PIC:DESIGN, Les a Louka. Interaktivní karty pro mláďata čerstvě narozená až po školku. Další oblíbená série knížek jsou z nakladatelství Paseka. Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc, potřebuje každé dítko! To je prostě MUST HAVE!

Zhruba mezi druhým a třetím rokem jsem začala svému synovi číst před spaním. Čtení si natolik oblíbil, že jsme četli i ráno po probuzení. Většinou jsem sáhla po knize, která má krátké povídky s obrázky. V tomto případě nám velmi posloužila kniha z nakladatelství Meander Dům myšek nebo Kvak a Žbluňk z nakladatelství Albatros. Samozřejmě bych také ráda zmínila knihy Petra Horáčka, kniha Dlouhá cesta, která vyšla v našem nakladatelství pinwheels. V nakladatelství Portál mu nedávno vyšla kniha pro nejmenší čtenáře, Do pelíšku. Velmi oblíbený je také Domek pro myšku, Husa Líza, nebo Papuchalk Petr.

Skvělá interaktivní knížka pro starší děti je, z nakladatelství Baobab Klapy Klap. Nakladatelství Běžíliška vydává edici Mikroliška, skvělé mini knížky na cesty nebo klasická leporela. Mezi naše odrhovačky patřila knížka Dear Zoo, kterou později vydalo nakladatelství Svojtka (Milá zoo).

Já rodičům dětí školou povinné radím, aby nenutili děti číst v rámci přípravy do školy. Je mnohem příjemnější číst společně před spaním, i když je to občas sci-fi. To platí i u malých dětí.

 1A0A0591

1A0A0605

1A0A0616

1A0A0632

1A0A0641

1A0A0648

 

 Fotografie: Marie Holdová

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali Clear Data