TeSo & Friends

TeSo & Friends

Malá začínající hačkovací značka za kterou stojí Tereza Turková, maminka Sofie a Ruby. Tereza dříve pracovala jako kontrolor kvality v české pražírně Doubleshot, tu a tam si ještě odskočila jako kostymérka na natáčení. Pak měla první dceru Sofii a mezi druhou dcerou Ruby si střihla menší administrativní úvazek u nás v kanceláři. Teď má holky dvě a rozjela si i svoji malou značku hačkovaných hraček, takže stále v akci! 

Brzy chystá spustit i svůj web, ale než se zrodí i ten, přijímá objednávky přes svůj instagram @teso_and_friends. 

 

Jak se zrodila TeSo & Friends? 

V naší rodině se holky rodí s háčkem nebo jehlicí v ruce. Plést nás učila babička, s kterou mám dodnes spojen zvuk cvakajících jehlic. Vždycky seděla v křesle, koukala na televizi a budila nás cvakáním jehlic. Bylo mi asi osm let, když jsem si upletla svoji první šálu. V pubertě jsem jehlice na chvíli odložila, měla jsem jiné zájmy, ale naštěstí je to, jak jízda na kole, pletení a háčkování se nezapomíná.

Když jsem podruhé otěhotněla a nemohla jsem se skoro hýbat, začala jsem háčkovat různá zvířátka pro moji dceru Sofii. Ta si nové kamarády velice oblíbila a vnukla mi do hlavy myšlenku, že by bylo krásné, kdyby i ostatní děti mohly mít svého “kámoše”, s kterým by byly nerozlučná dvojka. Takovou tu hračku, kterou dítě nepustí z ruky, kterou s sebou bude brát na výlety, návštěvy, do školky, na přespání k babičce. Hračku, která se stane dítěti přítelem. 

A tak vznikl projekt TeSo & Friends. Zatím háčkuji kámoše na zakázku, protože ačkoliv se to nezdá, uháčkovat jedno zvířátko mi zabere několik hodin. Háčkování nelze dělat strojově a v tom je ta krása. Vše vzniká ve vašich rukách. Někomu se může zdát cena vyšší, ale jak už jsem zmiňovala, moje vize je mít spíše méně hraček, ale blíže k srdci. 

Vždy mě potěší, když mi přijde fotka od malého nového majitele a já zjistím, že jsem někomu udělala velkou radost. 

V hlavě mám spoustu nápadů, kam bych chtěla tento projekt posunout, ale momentálně mám v ruce víc děti než háček, ale pracuju na tom a těším se z každé objednávky. 

 

image7

image14

image2

image11

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali Clear Data