TeSo & Friends

TeSo & Friends

Malá začínající hačkovací značka za kterou stojí Tereza Turková, maminka Sofie a Ruby. Tereza dříve pracovala jako kontrolor kvality v české pražírně Doubleshot, tu a tam si ještě odskočila jako kostymérka na natáčení. Pak měla první dceru Sofii a mezi druhou dcerou Ruby si střihla menší administrativní úvazek u nás v kanceláři. Teď má holky dvě a rozjela si i svoji malou značku hačkovaných hraček, takže stále v akci! 

Brzy chystá spustit i svůj web, ale než se zrodí i ten, přijímá objednávky přes svůj instagram @teso_and_friends. 

 

Jak se zrodila TeSo & Friends? 

V naší rodině se holky rodí s háčkem nebo jehlicí v ruce. Plést nás učila babička, s kterou mám dodnes spojen zvuk cvakajících jehlic. Vždycky seděla v křesle, koukala na televizi a budila nás cvakáním jehlic. Bylo mi asi osm let, když jsem si upletla svoji první šálu. V pubertě jsem jehlice na chvíli odložila, měla jsem jiné zájmy, ale naštěstí je to, jak jízda na kole, pletení a háčkování se nezapomíná.

Když jsem podruhé otěhotněla a nemohla jsem se skoro hýbat, začala jsem háčkovat různá zvířátka pro moji dceru Sofii. Ta si nové kamarády velice oblíbila a vnukla mi do hlavy myšlenku, že by bylo krásné, kdyby i ostatní děti mohly mít svého “kámoše”, s kterým by byly nerozlučná dvojka. Takovou tu hračku, kterou dítě nepustí z ruky, kterou s sebou bude brát na výlety, návštěvy, do školky, na přespání k babičce. Hračku, která se stane dítěti přítelem. 

A tak vznikl projekt TeSo & Friends. Zatím háčkuji kámoše na zakázku, protože ačkoliv se to nezdá, uháčkovat jedno zvířátko mi zabere několik hodin. Háčkování nelze dělat strojově a v tom je ta krása. Vše vzniká ve vašich rukách. Někomu se může zdát cena vyšší, ale jak už jsem zmiňovala, moje vize je mít spíše méně hraček, ale blíže k srdci. 

Vždy mě potěší, když mi přijde fotka od malého nového majitele a já zjistím, že jsem někomu udělala velkou radost. 

V hlavě mám spoustu nápadů, kam bych chtěla tento projekt posunout, ale momentálně mám v ruce víc děti než háček, ale pracuju na tom a těším se z každé objednávky. 

 

image7

image14

image2

image11

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz O stavbu e-shopu se postarali DigitalMakers

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení